Драгана Цвијиќ го постигна најубавиот гол на 6-тото коло во ЛШ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ е стрелецот на најубавиот погодок во 6-тото коло од Лигата на шампионите.

 

Македонскиот шампион го задржа максималниот ефект и со 29-21 го совлада германскиот претставник. Тоа е потврда за одличната сезона на избраничките на Ирина Дибирова, кои се надеваат на нов пласман на завршниот турнир.

 

Српската интернационалка на средбата со Турингер што ја добија „црвено-црните” со 29:21, Цвијиќ постигна атрактивен гол во чија подготовка учествуваа и Амандин Лејно и Јованка Радичевиќ.

 

Погледнете ти топ 5 головите од последното коло во ЛШ.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи