Ова е најдобриот автогол на сите времиња!

Facebook
Twitter
Email
Print

Вчерашниот натпревар помеѓу Гронинген и Витезе од холандската прва лига донесе не еден, туку два автогола, од кои едниот беше спектакуларно смешен.

 

Играчот на Челзи кој е на позајмица во Витесе, Фанкати Дабо го постигна еден од најсмешните автоголи кои се видени на фудбалските терени.

 

Под притисок од противнички играч, Дабо од 30 метри се обиде топката да ја врати до својот голман, но за негова жалост таа заврши во мрежата.

 

Тешко дека ќе проследиме поспектакуларен автогол во продолжението од сезоната во најсилните фудбалски шампионати во Европа, па нема да зачуди ако токму овој би бил автоголот на сезоната…Погледнете!

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи