Озил за 20 милиони веќе во јануари се сели во Барселона

Facebook
Twitter
Email
Print

Шпанските медиуми тврдат дека  агентите на Месут Озил веќе пистигнал договор за преселба на својот агент во редовите на Барселона.

 

Трансферот ќе се реализира уште во зимскиот преоден период, поточно уште во јануари, а висината на целата зделка се претпоставува дека ќе се скромни 20 милиони евра. Германецот со Каталонците ќе потпише 4 годишен договор, односно до крајот на оваа сезона и наредните 3 сезони.

 

Германскиот репрезентативец не го продолжи договорот со Арсенал кој му истекува на лето, па беше сигурно дека ќе го напушти „Емирати“. Според медиумите, доколку Барса се откаже од намерата да потпише со Леон Гроецка, кој е исто така на мета на Арсенал, менаџерот на Арсенал Арсен Венгер потврдил дека ќе помогне поранешниот играч на Реал Мадрид да заврши на Камп Ноу.

 

Одлична вест е и тоа дека Озил ќе може да игра во Лигата на шампиони за Барселона, со оглед на тоа што Арсенал оваа година се натпреварува во Лига Европа.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи