Прилепскиот параглајдерист Мартин Јованоски прво место на меѓународниот турнир во Грција

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Прилепскиот параглајдерист Мартин Јованоски го освои првото место на меѓународниот турнир во прецизно слетување кој викендов се одржа во грчкиот град Драма. На турнирот учествуваа 30-тина натпреварувачи од Грција, Бугарија, Македонија, Турција, Англија и Естонија.

 

Параглајдинг клубот Делта-Прилеп, чиј член е Мартин Јованоски, беше најуспешен и во екипна конкуренција бидејќи другите членови на клубот Миле Јованоски и Борјан Јованоски го освоија 5-тото и 6-тото место.

 

Ова е голем успех за прилепскиот параглајдинг клуб кој со своите меѓународни трофеи докажал дека е вистински амбасадор не само на Прилеп туку и на цела Македонија.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи