The Song of the Golden Dragon

Настапот на рускиот гитарист Estas Tonne на Баскер фестивалот во стариот дел од градот Ландшут во Германија. Покажува дека кога се свири со пасија, инструментот зборува за тоа што вашето срце сака да го каже. Уживајте!

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи