ВИДЕО : „Луди“ Руси – трка во пливање на – 24 степени + скијање во бикини

Тоа што е крај на ноември нема да ги спречи Русите весело да трчаат во костими за капење, да пливаат и да се тркаат во снег на -24 степени.

 

Не е тајна дека Русите добро го поднесуваат ладното време, а група на пливачи во близина на Бајкалското езеро го докажа тоа уште еднаш.

 

Речиси 20 натпреварувачи учествуваа во трка на 24 ноември, одбележувајќи го денот на „замрзнатите“ пливачи.

 

 

Околу 1.500 љубители на зимски спортови облечени во бикини и шорцеви се собраа во рускиот регион Кемерово и уживаа во снегот.

 

На познатото скијачко одморалиште Шерегеш во срцето на Сибир се собраа учесници од Русија, САД, Кина, Италија, Германија и Франција и поставија нов рекорд на Грелка Фест.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи