Утрово уапсен Митко Чавков

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност БЈБ, рано утрово бил уапсен, по налог на јавен обвинител, потврдиле за медиумите од МВР.

 

Причина за апсењето се насилствата во Собранието на 27 април. Во инцидентите повредени беа неколку пратеници, меѓу кои Зоран Заев, Радмила Шекеринска, а Зијадин Села заврши со сериозни повреди.

 

Чавков, наводно, не давал наредба полицијата да ги спречи инцидентите на време.

 

Се очекува утрово Чавков да биде донесен во Кривичниот суд пред судија за претходна постапка.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи