Бизнис форум меѓу странските инвеститори и домашните компании

Facebook
Twitter
Email
Print

Советот на странски инвеститори и Стопанската комора на Македонија организираат бизнис форум и билатерални средби меѓу странските инвеститори и домашните компании кои имаат потенцијал да станат нивни дабавувачи.

 

На Бизнис форумот ќе говорат Кочо Анѓушев, вицепремиер заменик на претседателот на  задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија.

 

Покрај нив, обраќања ќе имаат и Штефан Петер, претседател на Советот на странските инвеститори и Аврам Стојчевски, претседавач на Асоцијација на автомобилска индустрија при Советот на странските инвеститори.

 

Како што соопшти Комората, оваа активност на деловно поврзување е во согласност со Програмата на Советот на странски инвеститори. Поддршката на ваквиот тип соработка е и еден од приоритетите на Владата на Република Македонија со цел поинклузивна и поинтегрирана економија.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи