ВИДЕО : Младите на градскиот плоштад даваа идеи како до подобар Прилеп

Во рамките на проектот „Младинско учество преку извидништво“ поддржан од УСАИД, a во организација на Сојузот на извидници на Македонија денеска во Прилеп младите даваа свои идеи како да се подобри квалитетот на животот во градот.

 

Од извидничкиот одред „Феникс“ кој беше домаќин на настанот во Прилеп велат дека младите давале голем број на интересни идеи, а тие ќе се потруделе да реализираат барем една од нив со буџетот со кој што располагаат, а додека другите идеи дадени од младите ќе ги доставеле до локалната самоуправа и државните институции.

 

Проектот за граѓанско учество, реализира активности за лоцирање на потребите на младите и граѓаните во 5 општини во Македонија, a една од нив е и Прилеп.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи