Видео : Астронаути на НАСА правеа пица во вселената

Астронаути на НАСА решија да направат пица во вселената. Како што напишал италијанскиот астронаут Паоло Несполи на „Твитер“, нивниот шеф ги набавил сите потребни состојки за да направат пица – храна што многу им недостига.

 

 

Едноминутното видео ја покажува нивната умешност во подготвување храна во несекојдневни услови.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи