Првиот тизер за „Jurassic World: Fallen Kingdom“

Откако пред неколку дена можевме за првпат да го видиме светот на „Jurassic World: Fallen Kingdom“, сега добивме и прв официјален тизер за филмот.

 

Целосниот трејлер за филмот ќе биде промовиран во четврток, но Universal Pictures се погрижија да ја одржат возбудата и го пуштија овој тизер за да ве подготви за тоа што следува во четврток.

 

Во филмот, како и во претходниот дел, главните улоги ги толкуваат Крис Прат и Брајс Далас Хауард. Паднатото Кралство е продолжение на популарниот Јurassic World, а премиерата на филмот е закажана за 22 јуни 2018 година.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.