Првиот тизер за „Jurassic World: Fallen Kingdom“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Откако пред неколку дена можевме за првпат да го видиме светот на „Jurassic World: Fallen Kingdom“, сега добивме и прв официјален тизер за филмот.

 

Целосниот трејлер за филмот ќе биде промовиран во четврток, но Universal Pictures се погрижија да ја одржат возбудата и го пуштија овој тизер за да ве подготви за тоа што следува во четврток.

 

Во филмот, како и во претходниот дел, главните улоги ги толкуваат Крис Прат и Брајс Далас Хауард. Паднатото Кралство е продолжение на популарниот Јurassic World, а премиерата на филмот е закажана за 22 јуни 2018 година.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video