Синдикатот на „Фени“ ќе го блокира патот Прилеп-Градско

Facebook
Twitter
Email
Print

Ако до денес на пладне не ја добијат октомвриската плата вработените во кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри повторно ќе излезат на протести. Ова беше објавено во петокот од страна на синдикатот на огласната табла во фабриката, каде стои дека ќе има штрајк денес во периодот од 12 до 14 часот со повторно блокада на патот Прилеп-Градско кај мотелот „Дреново“.

 

Патот Градско-Прилеп ќе биде блокиран од 12 до 14 часот, а сите кои планираат да патуваат натаму во овој период а немаат неодложни работи, да се воздржат од транзит по оваа делница, информираат од Синдикатот на „Фени“.

 

Претседателот на синдикатот Ѓоре Палитов за подоцна најави прес-конференција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи