Во четврток забрането движење околу стрелиштето Леково, ќе има пробно испукување со оружје

Во четврток (07.12.2017г.) од 09.00 од 16:00 часот, на стрелиште Леково- Прилеп ќе биде спроведено пробно испукување со оружје на физички лица од Прилеп, Долнени и Кривогаштани.

 

Од Секторот за внатрешни работи (СВР) Битола ги известуваат граѓаните да се воздржат од движење на тоа подрачје во критичното време.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.