Во четврток забрането движење околу стрелиштето Леково, ќе има пробно испукување со оружје

Во четврток (07.12.2017г.) од 09.00 од 16:00 часот, на стрелиште Леково- Прилеп ќе биде спроведено пробно испукување со оружје на физички лица од Прилеп, Долнени и Кривогаштани.

 

Од Секторот за внатрешни работи (СВР) Битола ги известуваат граѓаните да се воздржат од движење на тоа подрачје во критичното време.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи