ВИДЕО : Како реагира Јункер кога по грешка ќе го изговори нашето уставно име Македонија

Facebook
Twitter
Email
Print

По средбата со македонскиот премиер, претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, одржа прес конференција на која го употреби нашето уставно име Македонија, па потоа сфати што направи, па набрзина го употреби терминот ФИРОМ, па по една секунда по суфлирање на Хан не нарече Скопје.

 

Ова е само уште еден доказ колку е трагикомична целата ситуација со нашето име и колку е сето ова понижувачки и очајно кога сите знаат како се викаш, но никој не сака да те насловува така – Македонија.

 

Јункер: Бев во посета на Македонија, ФИРОМ, Скопје

Гаф на Јункер: Бев во Македонија, ФИРОМ, Скопје

Posted by A1on.mk on Среда, 6 Декември 2017

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи