Кристијан Пиличев е новиот директор на Домот за стари лица во Прилеп

Дипломираниот економист, Кристијан Пиличев е новиот вршител на должност директор на домот за стари лица „Киро Крстески – Платник“ од Прилеп, којшто доаѓа на местото на Ирена Стерјовска – Локвенец.

 

Градоначалникот Илија Јованоски во рамките на своите надлежности денеска (15.12.2017 год.) со решение го назначи Пиличев на оваа функција.

 

Од Општина Прилеп соопштуваат дека кадровската смена во Домот за стари лица се должела на лошите услови во оваа институција, во која што грижата за штитениците била на најниско ниво.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи