Руски мат со еден потег

Од американската амбасада утрово ги запрашаа граѓаните да даваат идеи како да се исчисти воздухот во Скопје. Први со идеја се пријавија од руската амбасада, идејата е изградба на гасоводот „Турски тек“.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.