Руски мат со еден потег

Facebook
Twitter
Email
Print

Од американската амбасада утрово ги запрашаа граѓаните да даваат идеи како да се исчисти воздухот во Скопје. Први со идеја се пријавија од руската амбасада, идејата е изградба на гасоводот „Турски тек“.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи