Првиот трејлер за „Ocean’s 8“ со Сандра Булок, Ријана, Кејт Бланшет, Ен Хетавеј…

„Ocean’s 8“ е женски спиноф од филмската франшиза „Ocean’s Eleven“ која во главната улога го имаше Џорџ Клуни. Овојпат Ријана, Сандра Булок и Ен Хатавеј му даваат женски допир на филмот.

 

Ѕвездената екипа која е собрана во „Ocean’s 8“ се надева дека ќе го повтори финансискиот и критичкиот успех кој го имаше машката верзија на оваа франшиза.

 

Овојпат на режисерското столче се најде Гери Рос, познат по франшизата „Hunger Games“, а премиерата на филмот е закажана за 8 јуни 2018 година.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи