Презентација на јавниот повик – „Предизвик за млади истражувачи“

Фондот за иновации и технолошки развој заедно со Министерството за образование и наука утре во големата сала на Општина Прилеп со почеток во 12 часот ќе одржат инфо – сесија на која ќе биде презентиран јавниот повик насловен како „Предизвик за млади истражувачи“.

 

„Повикот се однесува на сите основни училишта и стручни средни школи на територија на Република Македонија кои имаат креативни ученици со желба да истражуваат и освојуваат награди. Истражувачките проекти треба да бидат од областите на природните и техничките науки“, истакнуваат од Фондот за иновации и технолошки развој .

 

Од Фондот на средбата ги покануваат да бидат присутни сите основни и средни училишта. На настанот ќе присуствуваат и градоначалници и претставниици од повеќето околни општини.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи