Ратификацијата на договорот за добрососедство на Македонија и Бугарија во матичната комисија

Facebook
Twitter
Email
Print

Предлог законот за ратификација на договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија е на дневен ред на денешната  седница на собраниската комисија за надворешна политика.

 

На седницата треба да бидат разгледани и предлог – законите за ратификација на конвенцијата за ноќна работа и на спогодбата меѓу владата на Македонија и владата на Обединетите арапски емирати за редовен воздушен сообраќај меѓу и вон нивните територии.

 

Во Собранието денеска седници треба да одржат законодавно-правната комисија и комисијата за надворешни работи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи