Ратификацијата на договорот за добрососедство на Македонија и Бугарија во матичната комисија

Предлог законот за ратификација на договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија е на дневен ред на денешната  седница на собраниската комисија за надворешна политика.

 

На седницата треба да бидат разгледани и предлог – законите за ратификација на конвенцијата за ноќна работа и на спогодбата меѓу владата на Македонија и владата на Обединетите арапски емирати за редовен воздушен сообраќај меѓу и вон нивните територии.

 

Во Собранието денеска седници треба да одржат законодавно-правната комисија и комисијата за надворешни работи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.