Брутално добар дриблинг на Нејмар, соиграчите се фатија за глава

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Најскапиот фудбалер на сите времиња, Нејмар е вистински мајстор со топката, а на еден од тренинзите на Пари Сент Жермен го изведе еден од најубавите дриблинзи.

 

Погледнете го ремек делото на Бразилецот.

 

⚽️??‍♂️?

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи