ВИДЕО : „Snowlandia“ – Полска го отвори најголемиот лавиринт од снег во светот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во паркот „Snowlandia Zakopane“ во Полска се отвори најголемиот снежен лавиринт во светот, кој се протега над 2.500 квадратни метри! Овој уникатен лавиринт беше инсталиран за прв пат пред две години во одморалиштето Закопане, а од тогаш локалните жители и туристите од ова место направија вистинска атракција.

 

Овој неверојатен снежен комплекс им нуди можност на своите посетители да се загубат во гигантскиот лавиринт од мраз, опкружен со ѕидови над 2 метри!

 

Погледнете го видеото како изгледа ова уникатно место.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи