Без дозвола за работа може да останат Алфа, ТВ Сонце, Сител 3 и Радио Слободна Македонија

Facebook
Twitter
Email
Print

На четири радиодифузери им се заканува одземање на годишните дозволи за радиодифузна дејност затоа што ја немаат платено фактурата за радиско или телевизиско емитување. Меѓу медиумите се Алфа ТВ, ТВ Сонце, Радио Слободна Македонија и Сител 3.

 

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги на утрешната седница ќе одлучува по предлозите за покренување постапки за одземање на дозволата за телевизиско и радио емитување.

 

Откако ќе се почне постапката, на радиодифузерите им се дава рок од 15 дена да ги подмират обврските.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи