Сибирци 2 години копале тунел да крадат нафта, но ги фатиле на само 3 метри од целта

Петмина жители на сибирскиот град Ангарск се уапсени под сомнение дека се обиделе да крадат нафта, соопшти полицијата на Иркутскиот регион на 5 февруари.

 

Според полицијата, мажите поминале две години копајќи 125 метри долг тунел со лопати. Тие се фатени само три метри од целта. За време на претресот полицијата откри метални цевки, пумпи и друга опрема за екстракција на нафта.

 

Водачот на бандата копачи е ставен во куќен притвор и се соочува со можна казна затвор од 6 години.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи