Фотограф ги сликал случките на една клупа цели 10 години

Замислете дека локалната клупа што ја гледате од вашиот прозорец може да зборува? Кои тајни и приказни ќе ги открие? Никогаш нема да знаеме, но овој фотограф барем се обиде да направи хроника од него.

 

Украинскиот фотограф Јевчен Котенко ја сликал клупата во неговото соседство цели 10 години. Вели дека тоа е многу интимен проект, кој ги прикажува сите аспекти на животот во Украина, од тинејџерите, постарите лица, полициските интервенции, локалните алкохоличари и сè што може да се замисли.

 

Еве дел од таа 10 годишна приказна на украинската клупа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи