ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Јованоски се што вети излажа

Се ближи Прочка и веќе ја имаме маската на годината за само 4 месеци. Ја заслужи градоначалникот на Општина Прилеп, во краток период. Сè што кажа во овие 4 месеци, а и во предизборието, излажа. Рекоа на денешната прес конференција од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

 

Прес конференцијата ја пренесуваме во целост.

 

„На неговите лаги, повеќе не верува ни скапо платениот пи-ар тим. Дали е вистина, господине Јованоски, дека за тие тројца луѓе од општинската каса се издвојуваат 72.000 денари месечно. Овие три пи-ар експерти му напишале дека Прилеп е најзадолжена општина во Република Македонија со 3.5 милиони евра и дека поради таа презадолженост тој тешко ќе функционирал.

 

Но, бидејќи ретко е во градов, заборавил дека постои Министерство за финансии и официјални податоци. Еве ја табелата од министерството за најзадолжени општини, со точен редослен и сума на долгови, а во текот на вчерашниот ден беше објавена во весникот Капитал.

 

На оваа листа се објавени 20-те најзадолжени, а Прилеп го нема на листата од Тевдовски. Општина Дебар е 20-та по ред со 1.2 милиони долг. Значи по размислувањето и пресметките на Јованоски, и по неговиот обид да ја лаже прилепската јавност, Прилеп би требало во неговите желби да е многу погоре на таа листа. Но за негова и за жал на пи-ар експертите кои го заглавуваат во жива кал од лаги секој ден, не е така.

 

Следниот пат му предлагаме да се фокусира на ветеното и да се зафати за работа.

 

Да ја намали водата за 20%, да вработува по критериум квалитет како што вети, а излажа, да го гасифицира Прилеп, да направи затворен базен, нов театар и многу други ветувања.

 

Да го потсетиме дека благодарение на него, Прилеп веќе нема ракомет. Јованоски за 4 месеци го уништи Прилеп.

 

Лагите и манипулациите придонесуваат секој ден да расте бројот на луѓе разочарани од него.

 

Ако тој сака да се пензионира од оваа функција и да ужива, да го потсетиме дека Прилеп не е за во пензија. Прилеп е град кој почна да се развива и треба да го продолжи тоа. Но за жал, Јованоски веќе покажа како се уништува европски град.“, рекоа од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи