Десетина меѓународни параглајдинг натпревари ова лето во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во текот на целиот летен период во Крушево ќе се одржуваат меѓународни параглајдинг натпревари и покрај спортисти се очекува многу туристи да го посетат градот.

 

Дел од натпреварите во параглајдинг потврдени до овој момент се: Полиш лајт од 2-ри до 7-ми јули, Европско првенство во змајарство од 8 до 21 јули, Озон опен од 22 до 28 јули, Крушево опен од 29 јули до 4 август, Британски шампионат од 12 до 17 август.

 

Се очекува официјална потврда за уште неколку параглајдинг натпревари, како БП куп, Македонија опен, Нордик опен и други.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи