За учениците од населбата „Тризла“ организиран бесплатен превоз

Околу 110 деца од месноста „Три багреми“ и улиците „Моравска“ и „Дабничка“  во населбата „Тризла“ од утре ќе имаат бесплатен училиштен превоз. Јавното претпријатие за просторно и урбанистичко планирање ЈП (ПУП) воведе посебена линија за овие ученици.

 

„Од 06:30ч. изутрината за учениците од прва смена, па од 12:30ч. за учениците од попладневната смена организиран е бесплатен превоз во два правца. Навечер по часовите од 18:30ч. учениците повторно организирано ќе бидат вратени назад. Опфатени сесите ученици од прво до осмо одделение што учат во основното училиште ‘Добре Јованоски“, изјави Славе Петрески, директор на ЈП ПУП.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи