ВИДЕО – НЕВЕРОЈАТНО : Range Rover Sport се искачи по 999 скали

 

Хибридниот Range Rover Sport PHEV успеа да се искачи по 999 скали до Небесните порти во Кина и тоа откако совлада 99 остри свиоци. Инаку, скалите се поставени под остар агол од 45 степени.

 

Зад воланот беше Хо-Пин Тунг, Формула-E возачот на Jaguar и поранешен освојувач на 24 часа Ле Ман.

 

Range Rover Sport PHEV комбинира бензински и електричен мотор за на сите четири тркала да испорача 400 КС и 640 Nm.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи