Груевски: Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата

Facebook
Twitter
Email
Print

Судството е претворено во политичка гилотина, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното судење по предметот „Траекторија“. Според него судот не се однесува исто кон обвинителите и кон одбраната, што покажува, како што рече, дека врз него се води политички прогон преку судството.

 

„Во судот веќе доаѓам толку често, што треба да ми дадат канцеларија, а и да добивам плата“, изјави тој.

 

Како што рече Груевски, судот кон обвинителите се однесувал со почит, спокојно и мирно, додека кон одбраната судот реагирал нервозно, што, според него, покажува на која страна е.

 

Груевски истакна дека бара еднаков третман како оној кој судот му го дава на Зоран Заев.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи