Јас киснам во Архив – нова песна од Фчерашни новости

Екипата на Фчерашни новости објави нова песна (пародија) посветена на поплавите во објектите од проектот Скопје 2014 покрај кејот на Вардар.

 

 

Меѓу најзагрозените е објектот на Државниот архив на Република Македонија, во кој се доведени во опасност голем број важни историски документи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.