Јас киснам во Архив – нова песна од Фчерашни новости

Екипата на Фчерашни новости објави нова песна (пародија) посветена на поплавите во објектите од проектот Скопје 2014 покрај кејот на Вардар.

 

 

Меѓу најзагрозените е објектот на Државниот архив на Република Македонија, во кој се доведени во опасност голем број важни историски документи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи