Најлошите крадци на светот!

Шангајската полиција ја објави снимката од двајцата потенцијални крадци во Кина кои во раните утрински часови се обидуваат да пробијат во продавницата… но, со неочекувани резултати.

 

Полицијата се уште се обидува да ги идентификува мастер криминалците.

 

„Сите крадци да беа вакви, ќе немаше потреба да работиме прекувремено“, соопшти Шангајската полиција заедно со виралното видео.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи