ВИДЕО – Прочка 2018 – детски карневал

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Погледнете ја прекрасната атмосфера од првиот ден на меѓународниот карневал Прочка 2018. Денеска низ центарот на Прилеп продефилираа маскираните ученици од сите основни училиишта од Општина Прилеп.

 

Главната манифестација ќе се случи во недела на 18 февруари, во 13 часот каде во центарот на Прилеп ќе продефилираат сите маски од нашиот град, но и маските гости кои ги има од Македонија и странство. Карневалот ќе заврши вечерта во неделата со забава под маски во хотел Липа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи