ВИДЕО – Прочка 2018 – детски карневал

Погледнете ја прекрасната атмосфера од првиот ден на меѓународниот карневал Прочка 2018. Денеска низ центарот на Прилеп продефилираа маскираните ученици од сите основни училиишта од Општина Прилеп.

 

Главната манифестација ќе се случи во недела на 18 февруари, во 13 часот каде во центарот на Прилеп ќе продефилираат сите маски од нашиот град, но и маските гости кои ги има од Македонија и странство. Карневалот ќе заврши вечерта во неделата со забава под маски во хотел Липа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи