ВИДЕО – Сите маски на карневалот Прочка 2018

Околу 1.000 маскирани лица, од Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Бугарија и Албанија, беа дел од годинешниот спектакл – меѓународниот карневал Прочка 2018. Погледнете ја атмосферата од овој уникатен и несекојдневен настан.

 

Карневалот завршува вечерва со забавата под маски, кога ќе бидат соопштени имињата на најуспешните учесници по категории, на кои што ќе им бидат врачени парични награди и дипломи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи