Џудо клубот „Бушидо“ по трет пат ќе учествува на меѓународниот турнир „Турија 2018“

Џудо Клуб Бушидо Прилеп 2018 година ја почнува сезоната со џудо натпревари. По покана на Џудо Клуб Турија Војводина, Џудо Клуб Бушидо по трет пат ќе земе учество на 20-тиот меѓународен турнир кој ќе се одржи на 03 Март 2018 година во Србобран.

 

Од клубот ќе настапат 10 такмичари. На 04.03 ќе имаат заеднички тренинг и ќе се официјализира и потпише збратимувањето на двата клуба, Џудо Клуб Турија Војводина и Џудо Клуб Бушидо.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи