Гатузо во вербален дуел со Коларов

Facebook
Twitter
Email
Print

Џенаро Гатузо во свој стил синоќа имаше вербален дуел со левиот бек на Рома, Александар Коларов.

 

„Росонерите“ славеа со 2:0 на „Олимпико“, а српскиот фудбалер и италијанскиот тренер имаа што да си кажат.

 

Кон крајот на првото полувреме Коларов ја зеде топката за да изведе аут покрај клупата на Милан и ја сикористи ситуацијата да му дофрли нешто на тренерот на „росонерите“.

 

„Ti spacco il c**o, pensa a giocare“, или во превод „Играј фудбал, да не ти го скршам задникот“, возврати Гатузо.

 

Судија го опомена поради ваквиот речник, а Гатузо, познат по неговите испади, одговори: „Што направив?“

 

Сепак, немаше зла крв меѓу фудбалерот на Рома и тренерот на Милан – двајцата спортски се гушнаа на крајот на натпреварот.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи