Седумгодишната Марија од Прилеп ги знае знамињата на сите држави во светот!

Марија Матеска е 7 годишно девојче од Прилеп, кое се разликува од сите други по тоа што ги знае знамињата на сите држави во Светот.

 

Импресивно е, бидејќи ретко кој воопшто ги знае сите знамиња, а да бидеме искрени, за некои од државите ретко кој и чул.

 

Погледнете:

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи