ВИДЕО – Прилепчани повторно на протест : Бараме попис и итно повлекување на законот за двојазичност

Прилепчани и вечерва повторно излегоа на мирен протест блокирајќи ги улиците во центарот на градот и на таков начин искажувајќи го својот револт од донесувањето на законот за јазиците. Граѓаните сметаат дека законот е неуставен и бараат да се направи под итно попис во Македонија.  Погледнете ги нивните ставови и атмосферата од вечерашниов протест.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи