ВИДЕО – Прилепчани трет ден на протести : Оставка на Владата, нови избори и повлекување на законот за јазици

Прилепчани не попуштаат, трет ден на протести против донесувањето на спорниот закон за јазиците. И вечерва ги блокираа главните улици во центарот на градот. Вчера побараа итно да се спроведе попис, а денеска оставка на Владата, нови избори и повлекување на законот за јазици. Прашуваат дали пратениците од СДСМ чувствувале срам поради донесувањето на ваков закон. Еве дел од изјавите и каква беше атмосферата на протестот.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи