Изложба на уметничка фотографија „Јордан Зазоски – Зазо“ во Прилеп

Утре со почеток во 19.30 часот во домот за култура „Марко Цепенков“ ќе биде прикажана веќе традиционаната изложба на уметничка фотографија „Јордан Зазоски – Зазо“ во организација на Фото кино клубот од Прилеп.

 

„Оваа година изложбата се организира по петти пат и на неа ќе бидат изложени 60 фотографии од 45 автори, дела кои покажуваат во кој правец одат заложбите на клубот во полето на уметничката фотографија во нашиот град, и колкав е напредокот во изминатата година. Годинава, има голема бројка на нови автори, кои се всушност движечка сила на ФКК „Прилеп“. Тие преку низа на работилници и активности во клубот стекнаа знаења за создавање на уметничка фотографија и веќе се градат како препознатливи автори“, велат од Фото кино клубот од Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи