Во прилепскиот театар во петок и сабота „Клетници“, во недела „Дороти се враќа во Оз“

Овој викенд прилепчани ќе може да ги погледнат претставите „Клетници“ и „Дороти се враќа во Оз“.

 

Во петок и сабота со почеток од 19.30 часот ќе се прикаже претставата „Клетници“,режија на Мартин Кочовски.

 

Во недела пак во 12 часот ќе биде прикажана претставата „Дороти се враќа во Оз“ во режија на Кирил Петрески.

 

Билети на билетарницата од театарот два часа пред почеток на претставата. Резервации на 076 442 378.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи