Второ место за СОУ Наум Наумовски борче на Фестивал во гастрономија во Хрватска

Учениците Михаела Здравеска и Филип Стојковски од СОУ „Наум Наумовски Борче“ од Крушево освоија второ место на Фестивалот за гастрономија во Брач, Хрватска.

 

Тимот на Наум Наумовски Борче, под менторство на професорите Љупчо Крстевски и Оливера Карева Скола, на Фестивалот за гастрономија „Бисер мора“ беа единствени учесници од Македонија, а се натпреваруваа во конкуренција од 32 тима.

 

 

Ова не е прва награда за крушевската гимназија на овој Фестивал. Минатите две години ученици од Наум Наумовски Борче освојуваа 3-ти места.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи