Критична Маса #46 – Пролетно чистење на точаците и улиците

Со затоплувањето на времето, раздвиженоста на велосипедистите ќе се зголемува. Од ПрилепНаТочак потсетуваат дека е време да се исчистат и сервисираат нашите точаци, но исто така додаваат и дека е време надлежните институции да ги исчистат и сервисираат улиците низ градот!

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи