Критична Маса #46 – Пролетно чистење на точаците и улиците

Со затоплувањето на времето, раздвиженоста на велосипедистите ќе се зголемува. Од ПрилепНаТочак потсетуваат дека е време да се исчистат и сервисираат нашите точаци, но исто така додаваат и дека е време надлежните институции да ги исчистат и сервисираат улиците низ градот!

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.