Алиоски номиниран за фудбалер на сезоната во Лидс

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски е еден од кандидатите за играч на сезоната во англискиот тим Лидс.

 

Заедно со него во номинацијата за фудбалер на годината влегоа и неговите колеги од редовите на Лидс, Пабло Ернандез, Саму Саиз, Тоби Није и Кемар Руфи.
Алиоски досега имаше 39 настапи за Лидс во сите натпреварување и постигна шест погодоци.  Исто така еден од неговите голови е влезен во тесен круг за гол на годината.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи