„Бикини Мун“ на Милчо Манчевски во кино Мис Стон

Facebook
Twitter
Email
Print

„Бикини Мун“ , најновиот филм на Милчо Манчевски во кино „Мис Стон“ во четврток 26-ти и во петок 27 април од 20.00 часот.

 

За само 100 денари, гледајте ја оваа модерна, урбана бајка сместена во скршениот идеал на семејството.

 

„Бикини мун“ е филм за една харизматична бездомничка која го привлекува вниманието на филмската екипа, која снима документарец и која е спремна да ја искористи нејзината приказна за да се прослави во светот на независните филмаџии.

 

Билети на билетарницата од кино Мис Стон еден час пред почетокот на проекциите.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи