„Бикини Мун“ на Милчо Манчевски во кино Мис Стон

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

„Бикини Мун“ , најновиот филм на Милчо Манчевски во кино „Мис Стон“ во четврток 26-ти и во петок 27 април од 20.00 часот.

 

За само 100 денари, гледајте ја оваа модерна, урбана бајка сместена во скршениот идеал на семејството.

 

„Бикини мун“ е филм за една харизматична бездомничка која го привлекува вниманието на филмската екипа, која снима документарец и која е спремна да ја искористи нејзината приказна за да се прослави во светот на независните филмаџии.

 

Билети на билетарницата од кино Мис Стон еден час пред почетокот на проекциите.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video