Ел Класико ќе се игра во најубавиот термин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Шпанската Ла Лига и официјално го објави терминот за годинешното Ел Класико, кое на програмата е на 6 мај и ќе се игра на Камп Ноу.

 

Мечот кој веќе подолго време се најавува како предавање на титулата помеѓу двата големи клуба ќе се игра во терминот од 20.45 часот.

 

За потсетување Барселона со 3-0 го прегази Реал на „Сантјаго Бернабеу“, најавувајќи уште тогаш дека детронизацијата на шпанскиот првак ќе се случи во оваа сезона. Инаку за Барса, дуелот со најголемиот свој ривал е последна голема пречка за да ја заврши оваа сеозна со рекорд – без пораз!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video