Неапол „гореше“ по победата на Наполи над Јувентус

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Синоќа, екипата на Наполи стигна до голема победа во Серија А, откако со 0-1 среде Торино го совлада конкурентот за шампионската титула, тимот на Јувентус.

 

Херој на „наполитанците“ беше Кулибали, кој во последната минута ја шокира „старата дама“ и го одведе својот тим на само еден бод до лидерот.

 

Големиот успех на Наполи предизвика големо славје низ улиците на Неапол, кој синоќа „гореше“.

 

 

 

Можеме само да замислиме како ќе биде доколку Наполи го освои Скудетото, а има реални шанси за тоа бидејќи Јувентус има две тешки гостувања, едното кај Интер, второто кај Рома.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video