Девет деца загинаа при напад со нож во кинеско училиште

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Девет деца се избодени до смрт, а 10 се повредени во нападот во нападот со нож што вчера беше извршен во средно училиште во кинеската провинција Шанси во северниот дел на земјата.

 

Возраста на жртвите не е објавена, но се верува дека имаат меѓу 12 и 15 години.

 

Нападот го извршил поранешен ученик во училиштето во покраината Шанси, кој сакал да се одмазди поради тоа што претходно други деца го малтретирале. Полицијата го уапси 28-годишниот напаѓач.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video