Деветто место за прилепчанката Теодора Ристеска на Европскиот куп во џудо

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Теодора Ристеска од џудо клубот Бушидо од Прилеп го освои 9-тото место во категоријата до 48 кг, за кадети, во конкуренција од 29 учесници, на Европскиот куп  кој се одржа во Романија.

 

Ова е прв настап на некој член од „Бушидо“ на Европски куп и од клубот велат дека се задоволни од постигнатиот резултат на Теодора.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи