Експлозија на автобус во центарот на Рим

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Автобус експлодираше во центарот на италијанската престолнина Рим.

 

Автобусот експлодирал откако претходно бил зафатен од пожар и засега нема информации за последиците, со оглед на тоа дека експлозијата се случила во непосредна близина на станбена зграда.

 

Патниците излегле од автобусот непосредно пред експлозијата.

 

Во моментов три противпожарни тима се борат со пожарот, а полицијата побара од локалните жители да ги затворат прозорците поради токсичните гасови кои се ослободуваат од огнот.

 

Медиумите тврдат дека најголемата компанија за јавен превоз во Рим веднаш отворила истрага за да се утврдат причините за пожарот и експлозијата.

 

Инаку, ова е веќе седми инцидент од ваков карактер во Рим оваа година.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи