Бостон поведе со 2-0 против Кливленд, не помогнаа ни 42. поени на Џејмс

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Уште една одлична партија на Бостон против Кливленд и втор триумф од 107-94 во серијата до 4 победи, во рамките на натпреварувањата во Источната конференција.

 

Браун со 23 поени беше најдобар поединец во редовите на Бостон, Роузир реализираше 18 поени, Хофрд постигна 15 поени, а двоцифрени беа уште тројца кошаркари: Маркус Морис (12 поени), Смарт (11 поени), Тејтум (11 поени).

 

На Коњаниците не им помогна ниту одличната партија на Леброн Џејмс кој постигна 42 поени со 12 асистенции и 10 скокови. Покрај 42 поени на Леброн Џејмс, во тимот на Кливленд се истакна и Лав со 22 поени, а двоцифрен уште беше и Корвер со 11 поени.
Серијата се сели во Охајо каде Кливленд ќе се обиде да го искористи домашниот терен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи